Obecní úřad leden 2001

K a m e n e c číslo 11

Tříkrálová sbírka

Děkujeme všem, kteří přispěli do pokladničky při Tříkrálové sbírce. Ukázali jste tak, že vám není lhostejný osud trpících a potřebných lidí. Pracovníci Farní Charity z Poličky otevřeli pokladničky na Obecním úřadě v Kamenci. Celkový výnos sbírky za naši obec činí

10 748,40 Kč.

Poděkování také patří mládeži, která si ochotně vzala na starost provedení této sbírky. Jsme rádi, že i naši mladí podle svých možností pomohou, kde je potřeba.

Větší výdaje obce v roce 2000

Největší akcí minulého roku byla oprava místních komunikací. Celková délka opravených cest je 1810 metrů a celkové náklady činily 1 815 tis. Za opravu bývalého transformátoru, který je nyní využíván jako sušárna hadic SDH bylo zaplaceno 151 tis. Kč. Rozšíření dešťové kanalizace, zatrubnění příkopu a provedení terénních úprav stálo 170 tis. Byla splacena zbývající částka půjčky od České spořitelny ve výši 218 tis. Kč. Státnímu fondu životního prostředí zbývá ještě splatit 660 tis. Kč. Každý rok splácíme 220 tis. Kč, úrok je stále 3 %.

Likvidace odpadu

V minulém zpravodaji jme vás informovali o změně v placení za odvoz a likvidaci odpadu. K 23. lednu 2001 jsou již tyto poplatky zaplaceny z 95 domů. Většina občanů platí poplatky na celý rok. Vyzýváme občany, kteří ještě poplatek nezaplatili, aby tak učinili do konce ledna 2001. Současně je možné zaplatit i poplatek za psy.

Na Obecním úřadě je možné vyzvednout pytle na plasty. Termín odvozu plastů bude včas oznámen. Pokud se někomu nevejde odpad do popelnice, může si na Obecním úřadě koupit za 6,- Kč pytel, do kterého může uložit přebytečný odpad. Pytel se přiloží v den odvozu k popelnici.

Program obnovy venkova

Pro letošní rok jsme požádali v rámci programu obnovy venkova o finanční příspěvek na opravu místní komunikace. Jedná se o úsek od Martinových čp. 36 po tírnu. Množství finančních prostředků se nezvyšuje a žádostí přibývá. Je proto malá pravděpodobnost, že dostaneme nějakou dotaci. Vzhledem k tomu, že máme vlastní prostředky, počítáme s tím, že tento úsek a část komunikace do osady Jelínek v letošním roce opravíme.

V letošním roce se musíme více zaměřit na pořádek v obci. Nový zákon o obcích, který začal platit od 12. listopadu 2000, dává obci větší pravomoc v této oblasti. V § 57 zákona č.

128/2000 Sb. se uvádí: 1) Jestliže fyzická osoba neudržuje čistotu a pořádek na svém nebo jí užívaném pozemku tak, že naruší vzhled obce, může jí obec uložit pokutu do 10 000 Kč.

2) Jestliže podnikající fyzická osoba při výkonu podnikatelské činnosti nebo právnická osoba neudržuje čistotu a pořádek na svém pozemku tak, že naruší vzhled obce, může jí obec uložit pokutu do 50 000 Kč.

3) Jestliže osoby uvedené v odstavci 2 znečistí veřejné prostranství nebo odloží věci mimo vyhrazená místa a neprodleně neodstraní závadný stav, může jim obec uložit pokutu do

200 000 Kč.

Máme několik míst, která zhoršují vzhled obce. Většina z nás si to ani neuvědomuje, ale velmi si toho všímají ti, kteří do Kamence přijedou na návštěvu a nebo jen obcí prochází či projíždí.

Program obnovy venkova je základem k tomu, aby se postupně zlepšoval vzhled jednotlivých obcí. Co je to platné, když budeme mít opravené cesty, ale v okolí některých budov bude nepořádek.

Volné pobíhání psů

Již několikrát jsme upozorňovali na obecně závaznou vyhlášku, která od 1. 4. 1994 v naší obci zakazuje pobíhání psů po veřejných prostranstvích. Tento zákaz se však nedodržuje. Musíme proto přistoupit k sankcím. Podle této vyhlášky je stanovena pokuta za porušení 100 Kč. Upozorňujeme proto majitele psů, že od 1. 2. 2001 budeme každé zjištěné porušení zákazu trestat pokutou ve výši 100 Kč.

Internet

Jak jsme Vás již informovali, mohou naši občané využívat služby Internetu. Přístup na Internet je umožněn vždy v úřední hodiny, dále dle dohody. Pro informaci uvádíme ceny za

připojení:

Internet 2001

Špička

Slabé pásmo

Nejslabší pásmo

2 minuty připojení

2,60 Kč

10 minut připojení

13,00 Kč

7,80 Kč

5,20 Kč

30 minut připojení

28,60 Kč

15,60 Kč

10,40 Kč

60 minut připojení

54,60 Kč

26,00 Kč

15,60 Kč

Špička je v pracovní dny od 7:00 do 17:00 hodin.

Slabé pásmo je v pracovní dny od 17:00 do 19:00 hodin.

Nejslabší pásmo je v pracovní dny od 19:00 do 7:00 hod. a 24 hodin denně v sobotu, v neděli a ve svátek.

Poděkování

Občané z Jelínka děkují panu Ladislavu Pražanovi za rychlé a kvalitní odstraňování sněhu z příjezdové cesty. K tomuto poděkování se připojuje i Obecní úřad za údržbu ostatních cest.

POZVÁNKA na zasedání zastupitelstva obce,
které se koná
v pondělí 29. ledna 2001 v budově OÚ v 19.00 hodin